AUER Kocioł Pulsacyjny

Kocioł pulsacyjny PULSATOR 20 kW/ 32kW/ 40kW/ 60kW

Promocja Trwa od 15.01.2018r. do 31.03.2018r.


Jak to działa?Pulsator EKO-INSTAL


 Tradycyjnie stosowany w kotłach gazowych palnik, został tutaj zastąpiony komorą spalania. Przez otwartą klapkę zaworową do komory dostaje się mieszanka powietrzno-gazowa, która zostaje zapalona przez świecę zapłonową. Wybuch powoduje wzrost ciśnienia i domkniecie klapki, a spal

iny bardzo gwałtownie przedostają się do zwoju rur wylotowych (wymiennika ciepła). Powstałe w ten sposób podciśnienie w komorze spalania powoduje, że klapka zaworowa otwiera się ponownie i pobierana jest kolejna dawka mieszanki. Rozgrzana świeca zapłonowa wywołuje kolejne zapłony bez obecności iskry. Cykl ten powtarzany jest 115 razy na sekundę.
Korzyści i przewagi

  • w każdej sekundzie pracy kotła dochodzi do 115 mikrowybuchów. Każdy mikrowybuch ma taką samą wydajność energetyczną. Moc grzewcza dostosowywana jest poprzez czas pracy kotła, tak więc z kotła o mocy 20 kW można teoretycznie uzyskać moc w zakresie od 1 do 20 kW. Nie ma ograniczeń wynikających z możliwości modulacyjnych palnika. Brak ryzyka przewymiarowania kotła w instalacji grzewczej.
  • wymiennik ciepła i komora spalania Kotła Pulsacyjnego są całkowicie zanurzone w wodzie, dzięki temu powstaje duża powierzchnia wymiany ciepła. Zapewnia to doskonałą sprawność urządzenia.
  • przepływ spalin sprawia, że na wewnętrznej powierzchni wymiennika nie osadza się warstwa ograniczająca wymianę ciepła. Zapewnia to stałą sprawność mimo upływu czasu i utrzymuje zużycie gazu na niezmiennie niskim poziomie.
  • kocioł pulsacyjny nie wymaga regulacji i czyszczenia. Oznacza to znaczne oszczędności w każdym sezonie grzewczym.
  • standard wyposażenia obejmuje sterowanie dla trzech niezależnych obiegów grzewczych oraz czujnik pogodowy.
  • bardzo prosta budowa kotła i doskonała jakość użytych materiałów (inox 316L) zapewniają funkcjonowanie kotła przez dużo dłuższy okres niż w przypadku kotłów z palnikiem
  • PULSATOR to najbardziej ekologiczne urządzenie gazowe (dla kotła o mocy 20kW emisja 10mg NOx/kWh). Doskonale współpracuje z alternatywnymi źródłami ciepła i może być zasilany zarówno gazem ziemnym jak i LPG.
  • kocioł pulsacyjny jako jedyny posiada aprobatę techniczną na zastosowanie przewodów wydechowych z PCV-U. Rozwiązanie to pozwala znacznie ograniczyć koszty instalacji.


Bezpieczeństwo
Mikrowybuchy mieszanki gazowej w Kotle Pulsacyjnym są całkowicie bezpieczne. Ciśnienie powstające
w procesie spalania jest znikome. Co więcej, temperatura w komorze spalania jest niższa niż w kotłach kondensacyjnych z palnikami.

REGULAMIN PROMOCJI - AUER WALCZY ZE SMOGIEM 2018

                                       Stara Cena                 Nowa Cena

Pulsator 20kW –                 15.854,70       -       12.287,00*

Pulsator 32kW –                 18.573,00       -       14.747,00*

Pulsator 40kW –                 20.258,10       -       17.207,00*

Pulsator 60kW –                 24.809,10       -       20.897,70*

 *Ceny z Vat 23%

Doradzamy, sprzedajemy i instalujemy - skontaktuj się z nami!